Mitra - Arsenal 7:10

KSTK Mitra Brno - Arsenal Brno 7:10 (4:5)

3. Podaný, 4. Havlín (Žáček), 11. Havlín, 17. Havlín (Reitoral), 24. Rybníček, 30. Šotola (Žáček), 37. Šotola - 14. Machát, 15. Hrazděra, 16. Chlup (Prokeš), 17. Machát (Chlup), 20. Chlup (Táborský), 26. Prokeš (Táborský), 28. Machát (Chlup), 37. Prokeš (Chlup), 37. Chlup, 39. Jeřábek (Chlup)

OČIMA týmu MITRA:
Porážka mrzí hned dvakrát. !Poprvé! jsme se v letošní sezóně sešli ve výborném počtu, když konečně došly dlouho avizované posily, které se nakonec ukázaly v dobrém světle a navíc jsme měli ze začátku utkání výsledkově i herně soupeře takřka na lopatě. Stačí ovšem krátká nekoncentrovanost, možná i dočasná namyšlenost a během chvíle je i díky nesmyslným diskuzím všechno jinak. Přečkali jsem sice i přesilovku, kdy byl náš hráč Haňka u míče přece jen o fous později a následně po zásluze vyloučen. De-facto jsme se opět do kolen poslali sami. V zadních řadách nám chybí vůdčí typ ala Luboš Nachtnebl, který ukončil kariéru, a tím jsme se dostali do opačné pozice na kterou jsme byli po léta zvyklí, kdy jsme vycházeli ze zabezpečené celozónové obrany. Letos již nám tam “spadlo” 84 branek, zatím co třeba jen namátkově v ročníku 12/13 po celých 22 zápasech 91 a 14/15 též po 22 - 92 gólů, což je opravdu na zamyšlení. A navíc, kdo má brankáře se šesti žlutými kartami převážně za pitomý řeči po 12-ti zápasech? Snad se brzy všechno v dobré obrátí, gólman se zklidní, střelci zpřesní mušku a celý tým se bude věnovat především sobě, protože nám už poněkud hoří koudel u pjórdele...

OČIMA týmu ARSENAL:
Nový rok jsme v Tuřanské hale zahájili divokou přestřelkou. Už při vstupu na palubovku bylo vidět, že tato hala nám asi úplně vyhovovat nebude. Tak tomu také hned od počátku bylo. Než si naši chlapci stihli spočítat všechny čáry namalované na palubovce (a že jich tam teda je), tekli jsme 3:0. Vstup do utkání byl teda opravdu famózní. Po těchto třech inkasovaných kusech, jsme se ale přeci jen zvedli, a to hlavně zásluhou Chlupiňa, který začal prověřovat soupeřovu obranu v rychlosti, důrazu a zakončení. Naštěstí se k němu postupně přidali i další naši borci a scóre utkání jsme pomalu začali obracet na naši stranu. Do kabiny jsme o poločase nakonec odcházeli s jednobrankovým náskokem, což vzhledem k prvním minutám utkání, mohlo některým připadat až neuvěřitelné.
Druhá půle byla v podstatě dost podobná té první. Plno laciných chyb kombinovaných s nechutí zabrat a udělat nějaký ten krok navíc. K vidění taky bylo několik pěkných střel, které hned několikrát rozezněli konstrukci branek u obou týmů (a dnes jich bylo fakt dost), no prostě holomajzna neuvěřitelná. Dnes jsme byli těmi šťastnějšími, ale určitě ne lepšími. Nic méně, tři body na začátek roku berem a teď se budeme připravovat na další utkání.