Jdi na obsah Jdi na menu
 

Shrňme si to: 3 místo na silně obsazeném Japex cupu v Ivančicích, vítězství na turnaji Nadějí a postup do okresního přeboru. Takže spokojenost?

ObrazekSpokojenost, to je slabý slovo. Ten fantastický pocit zadostiučinění se nedá slovy ani obsáhnout. Je to nejen neuvěřitelný výsledek celého desetiletého snažení několika generací takřka stoprocentních amatérů, ale především krásná odměna pro ty, kteří vydrželi až do konce této dramatické sezóny i za cenu mnohdy velkého odříkání na úkor svého volného času a rodin. Patří jim proto moje hluboká úcta a dík.

Mitra v lize nikdy neprohrála 2 utkání za sebou, vždy po porážce přišla bodová vzpruha. Byl i tento fakt klíčem k úspěchu.

Samozřejmě. I tak jsme ovšem jako vítězové soutěže ztratili až příliš, vždyť nám nevyšla třetina zápasů! Konečný výsledek tak jde částečně na vrub obrovské vyrovnanosti letošního ročníku, v kterém se o postup bojovalo mezi několika týmy do posledního okamžiku a kde si většina celků snad ani ten sestup nezasloužila, což jsme nejmarkantněji mohli pozorovat u Atrapsu.  

Brankáři Špeta a Frank se mohli spolehnout na nejlepší ligovou obranu, podpořenou vítězstvím v soutěži FAIR-PLAY. Byla to věc, na kterou se tým soustředil.

ObrazekUž dlouhou dobu jsme se snažili o vybudování co nejpevnější obrany a slušného pojetí hry spojeného s kolektivní disciplínou. Myslím, že i za cenu až nezvykle zúžené sestavy, se to povedlo. K tomu nám nesmírně pomohlo i získání Luboše Ondříka z SK Líšeň, který se ukázal nejen jako tvrdý a nesmlouvavý obránce, ale především jako vynikající dirigent a srdcař, který umí burcovat v pravou chvíli a  nikdy nechce prohrát.

Prošla Mitra v průběhu roku vůbec nějakou krizí?

To, co jsme tu zažívali v době, kdy vrcholila příprava na jarní odvetné zápasy, bych už nikdy nechtěl znovu okusit. Hanba, vztek a hrozná bezmoc, to byl jen zlomek pocitů které jistě nejenom mnou v té době cloumaly. Nedávno se mi dostal čirou náhodou do rukou výtisk časopisu Stadion z roku 1977, kde se nad fotkou hokejového trenéra Luďka Bukače a ještě hrajícího a mladého Ivana Hlinky jímal text, který až biblicky vystihl naši situaci: Obrazek

„Kouč odpovídá za vedení mužstva v utkání. Kouč je muž, který musí v kritických situacích rozhodovat o osudu týmu. Kdyby tuto roli ztratil, ztratil by i význam pro mužstvo. Kouč je osobnost, která podléhá ostré kritice. Koučink je řemeslo a střídačka je rizikovým pracovištěm.“

I když mě některé kroky, které jsme v té době podnikli mrzí, nelituji toho. Ať si tento citát každý přebere, jak umí.

Vraťme se ještě k turnaji Nadějí. Je pravda, že vítězný týmový duch se zrodil právě v Novém Lískovci?

Tam vlastně nastalo takové  zázračné znovuzrození, jakési  malé Ježíšovo zmrtvýchvstání. Ukázali jsme především sami sobě, že když se táhne za jeden provaz, jde dokázat skoro všechno. Je pravda, že co tě nezabije, to tě posílí!

Jak jsi spokojen s nově příchozími Lubošem Ondříkem a Honzou Sedlákem?

ObrazekK Lubošovi jsem se snad už myslím vyjádřil dostatečně. Honza je mladé nadějné fotbalista, které se především chce učit a to se cení. Pokud vytrvá a pozná detailně rozdíly mezi kopanou a futsalem, myslím, že může jít hodně dopředu. Přál bych si, aby byl takovou první vlaštovkou budoucí Mitry, která půjde ještě dál. Záleží ovšem jen na něm, do jaké míry se bude věnovat velkému fotbalu a nebo jej dokonale skloubí s futsalem tak, jako ostatně velké procento dnešních hráčů, kteří mnohdy hrají i na ligové úrovni.

Do jarní části sezóny vstupovala Mitra ze 6. místa s 9. bodovou ztrátou na vedoucí Stones of Madeiru. Věřil jsi, že se manko podaří smazat?

Věřit se musí vždycky i když se pochybuje. Byly to ovšem obrovské nervy, ještěže se nedá z těla stáčet adrenalin. To bych s tím mohl asi kšeftovat…

Tým spoléhal na velice úzký okruh hráčů. Hrozil v závěru sezóny úbytek fyzických sil?

ObrazekVzhledem k mentalitě a přirozené inteligenci všech stávajících hráčů určitě ne. Všechno vystihl Ryba před zahájením finále na Turnaji nadějí, když se hrálo jen ve čtyřech hráčích v poli: „Hlavně neběhat!…“  I když třeba Luboš Nachtnebl si poněkud ke konci stěžoval na jakousi únavu, v žádném případě to u něho nejde připisovat futsalu. Má totiž tolik aktivit, že by se za to nemusela stydět ani nějaká malá vesnice.

ObrazekJak vypadaly vlastně oslavy?

Panenko skákavá, to snad raději nebudeme tady ani nijak rozvádět! No jen v kostce: decentně, krásně, skoro do rána a ve vší počestnosti…

Jakého umístění může Mitra v Okresním přeboru dosáhnout?

Pokud budeme hrát stejně jako teď, určitě někde v horní polovině tabulky. Všechno ovšem závisí „na konstelaci hvězd…“

Ročník končí tradičně v Moravských Bránicích při příležitosti Mitra cupu 2008. Jak vypadají přípravy?Obrazek

V klidu a skromněji než v loňském roce, protože v tomto termínu (5.-6.7.) turnajů ještě přibylo. Navíc jsou mezi nimi atraktivně dotované, což je pro hodně, hlavně začátečnických týmů, lákavé. Neuvědomují si ale většinou, že se tam přihlašují i takoví, kteří jdou právě za těmi cenami za každou cenu a pokud k tomu ještě není zajištěn kvalitní servis v podobě špičkových rozhodčích, bývá to často o zdraví. My se zaměřujeme hlavně na celkový příjemný prožitek z akce pro všechny. A vo tom to je!

Obrazek