Jdi na obsah Jdi na menu
 

komentář San Marino 3:4

Tak jako Češi s Ázerbájdžánem, i my jsme tentokrát prohráli vlastní blbostí.  S vědomím důležitosti zápasu odehrajeme poctivě téměř celý první poločas, abychom v jeho závěru takřka vše ztratili sérií zbytečných po sobě jdoucích faulů, což vygradovalo v tomto okamžiku naštěstí neproměněnou desítkou v posledních vteřinách. Nicméně dvoubrankové vedení se zúžilo a my si odnesli první varování do kabin.

Jirkovo neskutečné bodlo v úvodu druhé půle přineslo uklidnění, žel Bohu až moc. Najednou byl na hřišti jiný mančaft, který kupil jednu fatální chybu za druhou s absolutní neschopností se v útočné fázi jakkoli výrazněji prosadit. Obrat tak nastal téměř symbolicky, když soupeř z přímého kopu doslova nepochopitelně prostřeluje zeď, která svým rozpohybováním dává jasně najevo, že se bojí rány jak čert kříže a mění se tak spíš v jakýsi živý plot někde na chalupě u lesa. Po následném rychlém vyrovnání přichází náš oddechový čas, ale i ten nic na stavu věcí nemění. Skřípalo to všude, navíc se nedaří zakončit ani nejvyloženější příležitosti. Krutá rána osudu tak přichází v podobě stupidního faulu před pokutovým územím. Houští sice na první pokus tentokrát odolalo, v nastalém zmatku ovšem jeden hráč Louček špatně trefuje míč, ten ačkoliv letí úplně mimo trefuje odcházejícího kolegu do pozadí a kulatý nesmysl  tak využívá své škodolibosti – 3:4! V samotném závěru se ještě pokoušíme v přesilovce o vyrovnání, leč bez úspěchu a tak prohráváme prdelním gólem se soupeřem, který rozhodně lepší nebyl. Na podzim to ovšem bylo zcela obráceně, tak že tímto zdravím paní Štěstěnu s přáním, aby se napříště stavila u mě v ložnici.

Jediným pozitivem utkání tak na naší straně byla letos poprvé takřka stoprocentní účast dostupných hráčů s tím, že se dobře jevili i dva nováčci. Z Lazoru Vyškov přestoupivší Jakub Kudýn a brankář Petr Drápal, který si tak odbyl svoji vůbec první premiéru v organizovaném futsalu. Když se k tomu přičte tentokrát vcelku pohodová trojice arbitrů, tak to vlastně byla pohoda a vůbec nic se nestalo. Jen jsme si notně ztížili svoji situaci v boji o udržení, kde je ještě nachystáno 15 bodů pro každého...