Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mitra je po 25. odehraných kolech na 6. příčce. Odpovídá aktuální postavení její skutečnéObrazek síle?

Při letošní úrovni brněnského okresního přeboru určitě ne. Do něj jsme sice vstupovali jako nováčci, ale velice brzy jsme poznali že soutěž je více jak hratelná. Doplácíme ovšem na známý fenomén úzkého kádru. Mít 2-3 stabilní a kvalitní hráče navíc, tak hrajeme určitě na jinou strunu než doteď.

Z prvních 8 zápasů tým podlehl jen v jednom. Byla to příčina dobré zimní přípravy?

Nejenom. Je v tom i futsalová zkušenost hráčů, kteří na tom měli podíl. I proto je hrozná škoda dlouhodobého zranění Leoše Aldorfa a absence Luboše Ondříka. Oba měli lví podíl na postupu, s uplynutím  doby ovšem bude jejich případný návrat čím dál tím těžší. Na druhé straně to ovšem občas lepíme všelijak, takže dveře jsou momentálně otevřené opravdu dokořán.   

ObrazekProgram pokračoval turnajem Brno Open a vynikající čtvrtfinálové vystoupení vyšperkované vítězstvím nad silnými Žabinskými Vlky? Byl to nejlepší zápas v sezóně?

Pokud to vezmeme z taktického hlediska, tak určitě. Celý tým přistoupil k tomuto prestižnímu zápasu nesmírně zodpovědně, žel Bohu ne k tomu dalšímu, semifinálovému. Tam už se projevilo jakési nesmyslné uspokojení sami sebou, takže ta celková vyzrálost je ještě před vrcholem. Z toho vyplývá, že všechno zlý je na něco dobrý, tým se z toho určitě poučí. Současná squadra toho má ještě hodně před sebou, i když zdánlivě by rodná čísla mnohých mohla být pro někoho hodně zavádějící.  

Jak je vysvětluješ následující dvě ostudné prohry s týmy s dolní poloviny tabulky?

 

S Incidentem to byl jakýsi solidární ústupek, že jsme nastoupili v tréninkovém čase. OnObrazeki se v týdnu schází líp než na zápasy, my naopak. Nebýt ovšem zranění Ryby a dovolené Luboše Nachtnebla, určitě by to tak jednoduchý neměli. S Apollem to už ale bylo zase něco úplně jinýho. Pominu-li jakýsi bezmotivační výkon Jary Špetovýho v brance, tak  určitě nemůžu pochválit celou obranou činnost týmu, kde vrcholem bylo předvedení "zdi" v režii Ríši Baďury (jeho věrného bratra z Mokré čtvrti), když obtěžkán opicí probdělé noci raději pustil míč za svoje pokřivená záda, než do svého schátralého těla. K tomu jsme neměli to příslovečný štěstí v zakončení. A celkově vzato jsou v závěru sezóny vždycky horší zápasy s mančafty ohroženými sestupem, než ty ostatní. 

Na Mitru čeká do konce sezóny těžký los, mění se nějak cíle, stanovené před začátkem jara?

Tady bych spíš upozornil na cíl při vstupu do soutěže, a ten jasně zněl na její udržení a co nejlepší zabydlení se. Bude lepší se soustředit na co nejlepší výkon, než výsledek a tím i na důstojné zakončení celého ročníku.