Jdi na obsah Jdi na menu
 

komentář Jantar cup 2012

Na tradičním vánočním turnaji ve Vanglu jsme se rozloučili se stávajícím rokem poněkud zmatečně. Místo toho, abychom podle původních předpokladů vyzkoušeli některé avizované mladé hráče, odehráli jsme celou anabázi s torzem šesti hráčů v poli a dvěma! brankáři, když navíc Tomáš Pastva byl zapůjčený z Líšně. Jediný z mladých, který se poprvé předvedl v áčku, dá-li se to tak ovšem o dnešním týmu vůbec říct, byl mladý Dominik Buršík a musím říct, že v celku v dobrém světle. Svým výkonem si tak řekl o šanci vyzkoušet si hned po novém roce krajský přebor.

Turnaj samotný už má svou termínovou tradici a kvalitu. Pravidelně se ho zúčastňují hráči, které kvůli fotbalové vytíženosti jinde ve futsalovém klání jen těžko potkáme. Nicméně letos dostal náš sport na této palubce tak trochu facku, když pořadatelé připustili poněkud degradující názvy jako Mrdky, nebo Šušeň. Občas se to sice stává, ale pokud máme být fotbalu a jiným sportům rovnocenným partnerem, tak v tomto ohledu se spíš v očích zejména těch fotbalových oligarchů zbytečně jako celek ztrapňujeme. Je to ovšem každého věc a mně nepřísluší to jakkoli dál komentovat.

Závěrem přeji všem členům klubu i jeho příznivcům co nejhezčí prožití Svátků vánočních a šťastné vkročení do nového roku, který doufám bude pro nás  ještě úspěšnější, než ten minulý.