Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Jak bys zhodnotil celkovou úroveň turnaje jak po sportovní, tak i organizační stránce?
Myslím, že v obou kritériích se akce zdařila. Ačkoliv se letos turnaje nezůčastnilo futsalově krajské družstvo brněnského Tornáda a divizní Květnice Tišnov jako loni, tak ostatní je většinou plně kvalitativně nahradili. Hlavně v play-off byl většinou vidět kvalitní futsal. Mírným zklamáním bylo opatření pronajímatele haly uzamčením přímého Obrazekvstupu do šaten a na hrací plochu kvůli soustavnému nepřezouvání se některých natvrdlejších jedinců. Na druhé straně se to ovšem dalo pochopit a akceptovat. Navíc jsme si tak s Pavlem Kulpou a ostatními nepřímými aktéry o přestávkách taky trochu zasportovali, protože výšlap schodištěm je prý zvlášť zdravý pro kardiovaskulární systém.

Které týmy tě svými výkony překvapily a od kterých jsi čekal více?
Mě osobně překvapily Hořice. Letos posbírali větší kvalitu a i když to podle jejich celkovém bodovém zisku tak nevypadá, byly rovnocennými partnery všem soupeřům. Čtvrté místo si určitě zasloužily, navíc ta dredová holčina co s nimi všude jezdí je fakt sympaťanda! Čekal jsem víc od Fénixu, který se na turnajích dokáže občas vybičovat k výborným výsledkům a hlavně od Tasovic. Ty ač byly složeny z viditelně výborných fotbalistů, doplatily nakonec na futsalovou nezkušenost. Navíc chování jejich brankáře Tomaszewského po prohraném čtvrtfinále bylo na hony vzdálené civilizovanému světu evropské kultury. Ostudou navíc je, že je dlouhodobě aktivní a registrovaný u B.A.F., což na brněnský futsal v tomto případě neháže příliš dobré světlo.


Pojďme k Mitře. Původně se očekával pouze postup ze skupiny, nakonec hráči slavili celkové vítězství. Je to pro tebe překvapení?
ObrazekJak se to vezme. Je to pěkné, ale pro mě bylo nejdůležitější zvládnutí celého turnaje, Mitru jsem si užíval až od semifinále. Navíc je dobře, že stěžejní kluboví hráči Rybníček s Nachtneblem hráli za Rosňu, protože v opačném případě by mohlo v nadcházejících důležitých ligových utkáních hrozit klasické sebeuspokojení s výsledkem a možné nepříjemné procitnutí.

Do sestavy se zapojili 2 mladíci Adam Koudelka a Tomáš Pelikán a oba výraznou měrou přispěli k celkovému vítězství...Jak se ti líbila jejich hra?
Adam od svého zapojení do tréninku prokazuje, že by mohl být výraznou individualitou. Navíc má sportovně-průbojného ducha a přirozenou inteligenci, takže mu nic nestojí v cestě stát se kvalitním futsalistou. Tomáš  oproti tomu působil zpočátku hodně zakřiknutě. Technika na něm byla vidět, ale při souboji se staršími protihráči působil až komicky. Jako by se chtěl zeptat: "dobrý den pane, já jsem Tomáš Pelikán, ale s dovolením ne ten Tomáš Pelikán co už za Mitru hraje a chtěl bych si na chvíli půjčit ten míč, co si sním kopete..." Ovšem od čtvrtfinále se výrazně zlepšil, bojoval a střílel z první. Počítám s ním pro Brno open a pokud bude takhle pokračovat, tak se od února určitě v okresním přeboru ukáže. Mládí potřebujeme jako sůl!
Obrazek
Samostatnou kapitalou bylo vystoupení brankáře Špety. Mitra je pravděpodobně prvním týmem na světě, která vyhrála turnaj s brankářem, který měl na svém kontě více vypitých piv než úspěšných zákroků. Vše ještě vyvrcholilo jeho odchodem z haly v momentě, kdy nedostal důvěru pro penaltový rozstřel a následnými hrubými urážkami ostatních členů týmu při odjezdu z Kunštátu...
Ono je to těžké. Alkoholismus je hrozná nemoc, při které navíc velmi rychle odumírají mozkové buňky. Ty co přežívají navíc svého hostitele stále nutí do nové a nové konzumace. Řečeno slovy laika, něco jako mozkomasochismus. Konečná fáze je mentální dutina, čili demence. Obávám se, že Jarynek je už víc jak na půl cesty k tomuto světu bez hranic a nemá vlastních sil k návratu. Jeho předposlední nadějí je futsal který má rád, poslední pak léčebna. Svým způsobem mi je ho líto, protože já zas mám rád jeho a máme společné sny. Nemám nic proti občasnému požití, chlastá se ve všech svérách veřejného života a co svět světem je. Ale nesmí to za žádných okolností zasáhnout a poškodit kolektivní snažení. Tím to všechno akorát degraduje, musí se sám rozhodnout jakou že to má prioritu. Doporučuji, aby si o tom pohovořil s Ríšou Baďurou. Myslím že po víkendu si o tom mají oba co říct! 

ObrazekPomůže Mitře vítězný turnaj ke zlepšení v okresním přeboru?
Věřím že jo. Necháme se překvapit

Poslední otázka, můžeme se dočkat zase příští rok dalšího ročníku Kunštát cupu a na co by jsi týmy nalákal?
Pokud bych jakkoli odpověděl, byl by to výkřik do tmy. Lepší by byla otázka typu: "popraví tě tvůj kolektiv do roka a do dne, nebo myslíš že přežiješ bez infarktu další rok?"  A lákat mančafty na něco netradičního? Já si myslím, že většina byla spokojená a ...na pointu toho všeho se zeptejte Mládkova Pitkina, ten to umí líp.