Jdi na obsah Jdi na menu
 

Až nezvykle náročnou přípravu na jarní část 1. třídy absolvovala Mitra v dlouhé zimní přestávce. Zúčastnila se souběžně dvou dlouhodobých turnajů - Brno openu a Zimní ligy, z nichž jasnou přednost dostala soutěž, konající se v nově Obrazekpostavené nafukovací hale v Novém Lískovci.  Kvalitní obsazení základní skupiny zajištovalo těžkou herní zkoušku a množství těžkých zápasů. Mitra nakonec v 9-ti členné skupině obsadila vynikající 2. místo a nechala za sebou hned čtveřici týmů, hrajících vyšší soutěže. V osmifinále byly nad její síly Toka s Senior, konečné třetí místo v tabulce ukončilo cestu turnajem. V kuřimské Zimní lize dostali kvůli velkému vytížení starší hráči volno a vzhledem k turnajovému systému každý s každým se o celkovém vítězi rozhodovalo ve vzájemných zápasech mezi největšími kandidáty na titul. Mitra v nich nasbírala nejméně bodů a skončila těsně pod stupni vítězů.

Prakticky ihned po skončentí Brno openu, čekala na Mitru další výzva - tradiční turnaj Nadějí, konající se opět v lískovecké hale. Místo potvrzení dobrých výsledků z předchozích týdnů upadl tým do Obrazekklinické smrti. Narozeninový večírek rozmetal sestavu pro úvodní hrací den tak důkladně, že dva zápasy základní skupiny musely být kontumovány ve prospěch soupeřů. Přesto plný počet bodů ze zbývajících zápasů stačil na postup do osmifinálové skupiny. V ní se objevil v sestavě i nový hráč Sláva Šibal, jeho role v klubu byla ale jen epizodní. 1 vítězství ze 3 zápasů bylo pro postup do play-off dostačující, v něm čekal následujcící den jako čtvrfinálový soupeř Rewin. Mitra zvítězila po dramatickém průběhu 8:6, následně si poradila i s Olympem v poměru 3:2 a po vítězném finále nad AB Střelicemi si po 5 letech zopakovala turnajové vítězství.

Až 6. místo a ztráta 9 bodů na vedoucí Stones of Madeiru. Taková byla situace Obrazekpřed jarními odvetami 1B třídy. Nabyté sebevědomí promněnila Mitra v úchvatnou sérii 14 zápasů bez prohry, která skončila až v červnu porážkou od Žabinských Vlků "B" 4:6. Po 18-ti kolech se vyšvihla do čela tabulky a do konce sezóny už před sebe nikoho nepustila. Defenzivu výrazně zpevnil příchod Luboše Ondříka, který se ukázal být velmi dobrým tahem. Postup byl zajištěn s jednozápasobých předstihem, oslavy pokazil jen předčasný odjezd fotbalových reprezentantů z mistrovství Evropy po tureckém K.O. v závěrečných minutách.    

Ani letní měsíce nezůstaly bez zápasové zátěže, jen umělý povrch byl tradičně vyměněn za ten přírodní. Ještě před startem školních prázdnin si Mitra zajela otestovat formu do Dolní Rožínky. Problémy s místními rozhodčími, Obrazekkteří se již po několik let rozhodly nepustit brněnské týmy dál než do semifinále, se opakovaly i letos, postup ze skupiny byl tedy maximem. Vrcholem letního snažení bylo uspořádání Mitra cupu 2008 ve spolupráci s místními fotbalisty Sokola Moravské Bránice. Vítězem se stal Apollon Havířov, Mitra vypadla až ve čtvrtfinále s BSP po penaltovém rozstřelu. Do sestavy se postupně zapojili i Tomáš Paczek a Richard Baďura, kteří částečně vyřešily menší počet hráčů. První ostrou zkouškou v začínající nové sezóně byl Budky cup. Nedůrazná koncovka byla v zamotané čtvrtfinálové skupině byla rozhodujcím faktorem vypadnutí.  Že Mitra nemusí mít z účinkování v okresním přeboru obavy ukázala poslední předsezónní prověrka na Memoriálu Petra Buchty. Semifinálové vítězství nad Pískovnou Černovice patří k těm cennějším, finále proti Senioru rozhodl nový účastník krajského přeboru až v poslední vteřině utkání. Obrovskou ztrátou se později ukázalo vážné zranění nejlepšího střelce Leoše Aldorfa, který se do hry vrátí až po půlroční pauze.

Okresní přebor začal pro nováčka výborně. První branka na sebe nenechala dlouhoObrazek čekat, padla hned ve 2. minutě úvodního zápasu, který Mitra ve své premiéře zvládla. Jenže následovaly 4 porážky v řadě, které vyvrcholily ostudným debaklem od K5 3:11. Brankáři byli z formy, obrana nefungovala a útočníci se ne a ne prosadit. Opakovaly se problémy se sestavou, které poslaly Mitru do spodní poloviny tabulky. Ta dokonce vypadla i z poháru ČMFS s týmem, hrajícím soutěž o 2 patra níž. Vyřazení přeci jen hráče vyburcovalo ke zlepšeným výkonům a k postupu na podzimní sedmou příčku.

Poslední turnajovou akcí byl Kunštát cup. Za Mitru poprvé nastoupili i Adam Koudelka a Tomáš Pelikán a oba byli hlavními strůjci celkového vítězství. Mitra v play-off zvládla dva penaltové rozstřely a připsala si druhý turnajový triumf v kalendářním roce 2008.