Jdi na obsah Jdi na menu
 

I když jsme v okresním přeboru nováčci, nemůžeme být s naší dosavadní účastí a výsledky spokojeni. Na druhé straně ovšem musíme být sami k sobě tolerantní, protože se nám zrovna při vstupu do soutěže doslova rozsypala loňská vítězná sestava. Nezbývá nám nic jiného, než být trpěliví,Obrazek semknout se a doufat, že se co nejdřív podaří zacelit díry po dlouhodobě zraněném Aldorfovi, pracovně vytíženému Ondříkovi  a nadějnému Sedlákovi, který dal přednost bohémskému životu. Hlavně ovšem chybí první dva. Leoš jako neuvěřitelný jarní bombér a Luboš jako nepropustná obranná zeď a neúnavný dirigent. A aby toho zmaru nebylo málo, odmítl dál hrát futsal dlouholetý univerzální pilíř mužstva Jirka Šťastný. Sice skoro celé jaro vynechal kvůli studijním povinnostem, o to víc jsem ale věřili tomu, že se od nové sezóny plně zapojí do sestavy. Opak je ovšem pravdou a pro mnohé zůstává nad rozumem chápání skutečnost, že někdo, kdo odmalička prohání mičudu po všech možných hřištích a byl vždycky ochotně tam, kde ho bylo třeba, najednou po vstupu do pracovního procesu zcela obrátí, fotbálek mu nic neříká a kamarádi i v té největší nouzi taky nic.

Naše sobotní dva zápasy nám ukázaly, kde nás nejvíc, jak se říká, tlačí bota. Střelecká nemohoucnost Obrazekv podobě neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí, malý důraz před soupeřovým brankovištěm, velký počet individuálních chyb a na náš obvyklý standart nadměrný počet obdržených branek. Ne že by tým nebojoval, ale vytratilo se trochu to dřívější nasazení. Navíc slepená sestava jak nyní, kde dokonce brankář nastoupí do útoku po boku s hráčem béčka zvyklým na antihru třetí třídy a poté v druhém zápase s vyčerpaným útočníkem, který má v nohách dva špíly právě v tom záložním týmu, může jen chabě konkurovat v tak vysoké soutěži, jakou bezesporu okresní přebor je. 

Nic tak strašného se ovšem neděje. Musíme se pokusit vzepřít nepřízni osudu a snažit se dál o získání cenných bodíků během podzimu. A především se snažit získat někoho kvalitního do týmu, který hraje hodně slušnou soutěž, kde nic na rozdíl od ostatních nemusí platit, a kde ho přivítají hráči, kteří futsalu dají první i poslední