Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Název klubu:             Futsal Club Mitra Brnoznak-mitra.jpg

Datum založení:         5.9. 1998

Klubové barvy:           modrá, žlutá, bílá

Největší úspěchy:      postup do Divize JM - 2015 

                                postup do Krajského přeboru - 2012

                                postup do Okresního přeboru - 2008

                                vítěz Brno open - 2011

                                vítěz Jantar cupu - 2011

                                2 x vítězství na Turnaji Nadějí - 2004, 2008

                                 vítěz Mitra cupu - 2010

                                  postup do 1. brněnské třídy - 2005

                                  2. místo na Slatinském poháru - 1999

 

Nejvyšší výhry:            14:0 ... Mitra - Červený drak - Brno Open 2009

                                   16:4 ... Mitra - Kormidlo - liga 2008

                                   14:4 ... Mitra - Gloria - liga 2010

                                   13:3... Mitra - Hustopeče - liga Divize 2016

                                   13:4 ... Mitra - Dynamo - liga 2011

                                   12:2 ... Mitra - Kloboučky - liga Divize 2017

                                   11:2 ... Mitra - Meteor - turnaj Nadějí - 2008

                                  

Nejvyšší prohry:         3:16... Mitra - Brikety Vyškov - liga Divize 2015

                                  1:13 ... Mitra - Tomson "B" - liga 2001

                                  1:12 ... Mitra - Motivace - liga 2001

                                  0:11 ... Mitra - Helas - Mizuno open2003

 

ZPRÁVA O BOHATÉ HISTORII A STAVU KLUBU


O vzniku klubu futsalu Mitra Komín se rozhodlo v květnu roku 1998 , a to z popudu několika fandů tehdy ještě tzv. malé kopané. Již následující měsíc byl tento přihlášen do oficiální brněnské soutěže a v červenci přizván a poté přijat Brněnskou asociací malé kopané. Dne 5.8.1998 se konala ustavující schůze a volba prvního představenstva. Obrazek

 

Prakticky bez přípravy, ale o to s větším nadšením klub zahájil základní soutěž na hřišti v Útěchově tehdy se zcela nedoceněnou remízou s Amirou Brno 2:2. Další výsledky už nebyly tak přesvědčivé, což potvrzuje i závěrečné umístění v tabulce soutěžního ročníku 1998/99. Osmé místo z devíti a zisk deseti bodů neuspokojoval, nicméně s přihlédnutím k problémům, které v průběhu sezóny vyvstaly (neukojitelný alkoholismus a slabá účast některých, dnes již dávno bývalých členů) potěšil.
V zimní přestávce stejné doby jsme se zúčastnili třech halových turnajů. Prima cup 99 pro nás skončil vcelku lichotivě, konečná devatenáctá pozice z 27 účastníků, z nichž někteří měli zkušenosti z 1.celostátní soutěže, byla vzhledem k naší skromnosti oslavyhodná. KOP –10 v Adamově byl bez vstřeleného gólu propadák, 7 branek na turnaji Kunštát 99 bylo spíše za bojovnost.
Během letní přípravy jsme absolvovali neuvěřitelných šest turnajů. Zde však Mitra zaznamenala paradoxně největší úspěchy: postup ze zákl.skupiny a následně vyřazení až po tuhém boji s druholigovými Templáři Ivančice a Deltou Real Šumperk v boji o osmifinále na Austria cupu 99 v Oslavanech a až finálovou prohru 3:1 s tehdejším lídrem okresního přeboru Kormidlem Brno na Slatinském poháru .
 

I přes tyto turnajové úspěchy jsme v lig.r.1999/2000 skončili opět předposlední, tentokrát s 12 body. Na vině byla znovu dílčí nedisciplinovanost jednotlivých hráčů, kteří nedokázali pochopit, že dlouhodobá soutěž je docela něco jiného.
Dokázali jsme však zorganizovat náš první turnaj pod názvem Tobro BV cup 99 se záštitou stejnojmenné firmy a obsadit pět halových turnajů. Vyvedl se zejména Pohár ÚMČ Královo pole 99, kde jsme se dostali až do finále. Prohra s pořadatelem Runou Brno 5:1 nám ale radost nezkazila .Stejným výsledkem jsme pak podlehli na kvalitně obsazeném turnaji v Ivančicích taktéž domácím pořadatelům Templářům až v semifinále. Nelze ani zapomenout na semifinále na Turnaji nadějí futsalu v hale bohunického Tatranu, prohra 0:1 opět s Runou. V létě r.2000 Mitra startovala dokonce na sedmi turnajích s přírodním povrchem. Za zmínku však stojí pouze Turnaj Žabinských vlků, na němž jsme vyhráli základní skupinu před pořadateli, Tomsonem Brno(oba tehdy účastníci divize) a Hambasem Podlesí Brno (hrál o třídu výše).
 

ObrazekPřelomový byl ligový ročník.2000/01. Náš klub se spojil s Tornádem Brno, které v předcházející sezóně postoupilo právě z naší skupiny. V mančaftu vnikla zdravá konkurence a přišel agresivnější styl hry. Po podzimu tak „A“ tým okupoval druhé místo ve 2.třídě a „B“ byl na lichotivé čtvrté pozici. Navíc vše pod hlavičkou Mitry! V zimě jsme startovali na sedmi akcích, vybojované čtvrtfinále na Turnaji nadějí 2001 byl však největší úspěch. Navíc po rozkolu s některými mladíky z původního Tornáda se klub opět neoficiálně rozdělil a po ukončení ročníku došlo k opětovnému vzájemnému osamostatnění. Nicméně linie byla vytyčena, někteří rozumnější hoši zůstali a tak jsme na jaře vybojovali ještě o tři body více, což znamenalo konečné fantastické 3.místo.
Léto 2001 zaznamenalo útlum v dosavadní turnajové eufórii. Obsadili jsme pouze čtyři, přičemž na tom posledním, v Bukovince u Brna bylo překvapení pro zúčastněné vítězství našich barev v jedné ze základních skupin. Druhý den nás však herní pohoda opustila. Zranění, únava i osobní selhání jednotlivců vykonaly své…
 

Ročník 2001/02 byl ve znamení obhajoby 3.místa, což se nám nakonec po úpornýchObrazek bojích, se znatelně lepšími soupeři a několika novými tvářemi podařilo. Zimní přestávka byla vyplněna pěti turnaji, vše bez znatelného úspěchu.
Následující letní přípravu jsme věnovali především realizaci pořádání vlastního letního turnaje. Konal se na kvalitním hřišti Sokola Moravské Bránice a dle vyjádření téměř všech zúčastněných byl více jak zdařilý. Aktivně se Mitra předvedla pouze v Bukovince, což je bohužel málo.
Další, pro nás jubilejní pátá sezóna, byla výjimečná kvůli chystané reorganizaci celé soutěže v souvislosti s novým krajovým uspořádáním republiky. Pět týmů z každé skupiny naší třetí třídy postupovalo výš. Byla to výzva, která se už nikdy nebude opakovat. Kádr mužstva však doznal více změn než je zdrávo, navíc někteří hoši kvalitativně vyšší úrovně stagnovali v docházce, podlamujíc tím sebedůvěru ostatních. Letité samofinancování bylo pro mnohé také asi zátěží, protože i to byl mnohdy důvod, proč od nás kvalitnější hráči odcházeli do klubů s vyřešeným zázemím.

ObrazekPřesto všechno jsme v této sezóně dosáhli na jeden pomyslný vrchol, a to vítězstvím v Turnaji nadějí v brněnské hale Tatranu Bohunice. Z dnes již historického tisku lze citovat: „Z 36 přihlášek mohli pořadatelé vybrat pouze 20 týmů, které spolu bojovali ve čtyřech skupinách. Řada favoritů neuspěla a jindy slabší týmy překvapovali své soupeře. Nakonec se vítězem stalo mužstvo Mitra Komín, které ve čtvrtfinále přešlo přes R.I.P. ( památnou placírkou z půlky hřiště od Tomáše Mlýnka ), v semifinále porazilo ASK B a ve finále i šikovný Prodik. V zápase o 3. místo porazilo BMT tým ASK B. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pavel Štěpán z Prodiku, nejlepším střelcem se stal Jiří Šťastný z Mitry s 9 brankami a nejlepším brankářem David Tomaszewský, také z Mitry.“

 

Průlomový úspěch se však podařil v sezóně 2004/05. Po zřízení „B“ týmu, příchodu několika nových hráčů a stabilizace kádru se po obrovském dramatu Mitra dočkala postupu do 1. třidy! V závěrečném 30. kole čekal na modrožluté do té doby na jaře neporažený Surreal. Mitra vydřela postupový bod po infaktovém závěru brankou 2. minuty před koncem na konečných 1:1.

V sezóně následující se Mitra jako nováček nejenže zachránila, ale také po většinu sezóny okupovala přední příčky tabulky. Z postupu se ale nakonec zaslouženě radovali borci z SOŠ OOM a Bastru. V paměti zůstává srdnatý odpor Templáři Ivaničice na jeho domácí půdě v zápase, který musely rozhodnout až pokutové kopy a také vyřazení Žabinských vlků v základní skupině turnaje v Bukovince.


Ve stabilizačním ročníku 2006/07 obsadila Mitra v 1. třídě konečné 6. místo, když v jedné chvíli měla blíže spíše než ke špici tabulky k sestupovým příčkám. Další sezóna již ale patřila k nejúspěšnější v historii. Nečekané vítězství na turnaji Nadějí 2008, v době vrcholící personální krize, odstartovalo vítězné tažení, na jehož konci byly oslavy postupu do Okresního přeboru. Z 18 jarních zápasů odešla Mitra jen 2x poražena, brankář Špeta dokonce vytvořil rekord klubu, když neinakasoval neuvěřitelných 182 minut v řadě!!

Následující 2 roky se Mitra účastnila nejvyšší brněnské soutěže a obsadila postupně 7. a 8. místo. Blýskla se také titulem  na turnaji v Kunštátě (listopadu 2008), aby  v parném čevnu 2010 dokázala vyhrát také Mitra cup v Moravských Bránicích, na kterém se podílí jako spolupořadatel.

Ve svém čtvrtém ročníku skončila Mitra na druhém místě, které se ukázalo jako postupové a v sezóně 2012/13 hraje krajský přebor.

Po třech letech učinkování v krají přišla nabídka na postup do Divize, kterou si Mitra poprvé ve své historii vyzkouší v sezóny 2015/16


Klub futsalu Mitra Komín Brno je registrován u ministerstva vnitra České rep.pod.č.j.:VS/1-1/39 034/99-R ze dne 12.2.1999,jako ekonomickému subjektu mu bylo přiděleno Českým stat. úř. IČO 68730021 dne 19.4.1999.


Současné předsednictvo sestává:
Jaromír Glockner (předseda a hospodář)


 

Obrazek